Tortharry Death Metal
MetalGate Tortharry na Facebook Tortharry na YouTube Tortharry on Myspace Tortharry na Bandzone
Kontakt

Luboš Gorgan
Mobil: 777 839 805
E-mail: tortharry@seznam.czAktuality


Czech Death Fest

str. 1

Starší články ->>


Reedice prvního alba Tortharry z roku 1994!!!

Každá deska představuje určitou etapu v životě kapely, ale ta první je zkrátka první. Mít v roce 1994 album na originálním CD, to se poštěstilo jen málokomu. Byla to doba, kdy hlad po tvrdé hudbě v této zemi začal po euforickém počátku 90. let, souvisejícím se změnou politického režimu, stagnovat, stejně jako podpora Monitoru tvrdému metalu. A právě do těchto časů zapadá první deska východočeských deathmetalistů TORTHARRY „When The Memories Are Free“, která rozhodně časem nezapadla. Skladby z ní můžete dodnes slyšet v jejich koncertním playlistu.
Vydání „When The Memories Are Free“ se pod Tagou Records uskutečnilo v srpnu 1994 a letos v červnu, v první den festivalu MetalGate Czech Death Fest, jehož jsou TORTHARRY spolupořadatelem, dojde pod Pařátem na reedici po 20 letech s novým obalem (bookletem) a bonusovými skladbami. Křest reedice se uskuteční jak jinak než na výše uvedeném festivalu.
„When The Memories Are Free… 20 Years After“ vyjde 12. června společně s 58. číslem Pařátu za klasicky lidových 102 Kč a poprvé si ho budete moci pořídit přímo na festivalu ve stánku Pařátu. Další podrobnosti o tomto vydání (co vše se kolem něj bude dít a následovat) začneme detailněji odhalovat od příštího měsíce.


Dan se stal firemním hráčem B.C. Rich kytar pro ČR

Kytarista Dan se stal jediným oficiálním endorserem kytar B.C. Rich pro Českou republiku!!!

Zde jeho slova:
Tak se mi to po mnoha letech nakonec povedlo!!! Před nedávnem jsem se stal jediným oficiálním kytaristou značky B.C. Rich pro Českou republiku. Tohoto endorsementu si nesmírně vážím a je mi obrovskou ctí stát se členem rodiny B.C. Rich. Velké poděkování patří firmě GBM Europe, s.r.o., jmenovitě panu Richardu Ďorďovi za jeho velmi profesionální a zároveň zcela přátelský přístup.

V tomto článku si můžete přečíst něco jako můj "kytarový životopis" :-)Rozhovor v deníku MLADÁ FRONTA DNES

21. listopadu v deníku MLADÁ FRONTA DNES v regionální příloze Královéhradeckého kraje vyšel rozsáhlejší rozhovor, který s námi udělal hudební redaktor Petr Mareček.

Ke stažení zde


Očekávaná novinka Follow ukazuje první tvář!!!

Zdravíme, pro největší nedočkavce jsme nahodili na BANDZONE jednu ochutnávku z našeho chystaného CD Follow, které vychází u MetalGate 22.11.2013. Jedná se poslední 9.skladbu umístěnou na CD, která nese název Epilogue. Podrobnosti o naši novince můžete již teď číst v novém čísle Pařátu (možno objednat i u nás), kde zároveň vyšla exklusivně i recenze na Follow, ještě před oficiálním vydáním. Těšíme se na Vaše ohlasy a na setkání na koncertech na našem podzimním November Massacre Tour.
Dále Vás všechny srdečně zveme na náš křest CD, který proběhne v Polici nad Metují na Music Hall Zděřina dne 21.12.2013. Jako kmotr je pozvána ikona světové metalu, Derrick Green ze Sepultury. Na akci proběhne jeho autogramiáda a zároveň vystoupí ve speciální show s Tortharry !!!!

Těšíme se na Vás, TORTHARRY


Křtiny nového CD "FOLLOW" s DERRICKEM GREENEM (SEPULTURA)

Křtiny nového CD FOLLOW se uskuteční v sobotu 21.12. 2013 od 18-ti hodin v Music hall Zděřina u Police nad Metují. Spolu s Derrickem Greenem a Tortharry vystoupí kapely Antigod, Minority Sound, Deathstar a Nanovor.

Nenechte si ujít křest tohoto alba, neb za kmotra půjde zpěvák legendární kapely Sepultura Derrick Green. Ten nahradil v sestavě zakladatele Maxe Cavalleru a dodnes patří k pilířům kapely. Na křtu proběhne autogramiáda a Derrick vystoupí spolu s Tortharry ve speciálním setu.

Vstupné v předprodeji je 100,- Kč, na místě 150,-Kč, ovšem kdo přijde v uniformě Tortharry do 18:00, platí jen 50 korun.Osmé řadové album „FOLLOW“ vyjde koncem listopadu 2013

Po dvou letech pilné práce je na světě již osmé řadové album „FOLLOW“. Bylo natočeno v polském slavném studiu HERTZ, takže zvuk je perfektní a ostrý jako břitva. Křest alba také bude stát zato – za kmotra půjde zásadní člen SEPULTURY, zpěvák a frontman DERRICK GREEN, který na křtu také vystoupí společně s Tortharry.
Ve formátu digipack s ilustracemi Jaromíra „Deathera“ Bezruče vychází album koncem listopadu u labelu MetalGate jako již druhé v pořadí u této stále populárnější značky.
Album Follow je ze stabilní autorské dílny Tortharry s texty dvorního textaře Štefana Ležoviče. Je reakcí na současnou situaci v naší společnosti, v níž jsou nám neustále naše svobody okrajovány, až nezbude než se stát členem stáda. A jak to může také dopadnout, o tom se dozvíte při poslechu alba Follow.
Album bylo natočeno ve studiu Hertz v polském městě Bialystok, ve kterém nahrávala řada metalových hvězd. Musíme pochválit jak profesionální přístup, tak prostředí a pohodovou atmosféru. Výsledný produkt se ve studiu Hertz také mixoval a masteroval.
Nenechte si ujít křest tohoto alba, neb za kmotra půjde zpěvák legendární kapely Sepultura Derrick Green. Ten nahradil v sestavě zakladatele Maxe Cavalleru a dodnes patří k pilířům kapely. Na křtu proběhne autogramiáda a Derrick vystoupí spolu s Tortharry ve speciálním setu.
Křtiny se uskuteční v sobotu 21.12. 2013 od 18-ti hodin v Music hall Zděřina u Police nad Metují. Spolu s Derrickem Greenem a Tortharry vystoupí kapely Antigod, Minority Sound, Deathstar a Nanovor. Vstupné v předprodeji je 100,- Kč, na místě 150,-Kč, ovšem kdo přijde v uniformě Tortharry do 18:00, platí jen 50 korun.


DL David Laboga

Od srpna začala naše spolupráce s firmou DL David Laboga. Oficiálně jsme se stali kapelou, kterou bude tato firma plně podporovat. Moc si toho vážíme a těšíme se na vzájemnou spolupráci.


Natáčení 8. CD ve studiu HERTZ

V úterý 16.7.2013 ráno jsme se vrátili ze studia HERTZ, kde jsme natáčeli naše 8. CD, které vyjde koncem listopadu u METALGATE RECORDS. Strávili jsme na tomto magickém místě 8 dní, během kterých jsme natočili 9 skladeb. Pracovali jsme denně od 9h do 19:00 a musíme zde zmínit, že spolupráce s bratrskou dvojicí Slawkem a Wojtkem byla jedním slovem úžasná. Kluci jsou naprostí profesionálové, ale kromě toho také skvělí lidé a my jsme moc rádi, že jsme je mohli osobně poznat. Velmi zajímavá byla například jejich vyprávění o tom, jak u nich natáčeli třeba BEHEMOTH, kteří tam byli týden před námi, VADER nebo například DECAPITATED. Tohle studio už něco zažilo a my jsme moc rádi, že jsme měli tu možnost tady nahrávat. Teď si od hudby trochu odpočineme a poté se vrhneme na mix a závěrečný mastering. Držte nám palce. Uděláme maximum proto, aby se vám nové CD líbilo.


Český slavík Hvězda internetu :-)

Jeden z našich fanoušků nás na konci minulého rocku přhlásil do soutěže Český slavík hvězda internetu. Bylo nám zcela jasné, že nemáme šanci na jakékoli lepší umístění. Pak jsme si ale řekli proč bychom si nevyzkoušeli, zda se lze nějak rozumně umístit.
Vyzvali jsme tedy naše fanoušky na Facebooku, zda by nám nechtěli poslat svůj hlas a dostali nás tak na slavnostní podium vedle Tomáše Fluse apod... :-)
Nic jsme od toho samozřejmě nečekali. Přesto se ozvaly některé hlasy, jak hluboko jsme klesli apod... :-) Zde bychom rádi důrazně zopakovali, že jsme se sami nikam nehlásili a kromě nás tam byla celá řada dalších tvrděmetalových kapel.
V podstatě se nehlásíme do žádných soutěží, ani do těch metalových!!!
Jde přeci o hudbu a proto nevidíme jakýkoli smysl někde soutěžit a "žadonit" přátele a kamarády o jejich hlasy.
Ale když už nás tam někdo přihlásil, proč to rušit a nezkusit to že?

A výsledkem je že....

http://www.hvezdainternetu.cz/finished

Dejte Top 100

Umístili jsme se na 22. místě!!! :-)

Tímto vám všem děkujeme za vaši podporu!!!

Je samozřejmé, že z tohoto umístění nehodláme dělat žádné velké závěry. Ale potěšilo nás to :-)
Nic víc, nic míň.


VŠECHNO NEJLEPŠÍ V NOVÉM ROCE VÁM PŘEJÍ VAŠI TORTHARRY!!!

Děkujeme za vaši přízeň, kterou jste nám po celý rock 2012 věnovali a těšíme se na každého z vás na našich koncertech v roce 2013!!!

Letos nás čeká hodně práce s novým CD, které pro vás už pár měsíců připravujeme a které se chystáme v červenci natočit. Uděláme maximum proto, aby se vám 8. CD TORTHARRY co nejvíce líbilo a přišli jste si na své.

Sledujte naše stránky.

O všech novinkách, nejen ohledně nového CD, vás tady budeme pravidělně informovat.

Za TORTHARRY: Martin, Panther a Dan

Za TORTHARRY team: Goro, Pedyk, Zdenda a DavidStarší články ->>

str. 1

 Poslední aktualizace: 15.06.2021, 15:22


© Tortharry - powered by gogo - webmaster@tortharry.cz

NAVRCHOLU.cz