Tortharry Death Metal
MetalGate Tortharry na Facebook Tortharry na YouTube Tortharry on Myspace Tortharry na Bandzone
Kontakt

Luboš Gorgan
Mobil: 777 839 805
E-mail: tortharry@seznam.czAktuality


str. 3

<<- Novější články Starší články ->>


Sepultura - Andreas Kisser
Tentokrát nás Andreas potěšil s tričkem Tortharry na koncertě v Hamburku, kde si to střihnul společně s Exodus!!!


Sepultura - Derrick Green - (22.8.2011)

DERRICK GREEN - SEPULTURA na letošním Brutal Assault v tričku Tortharry.

Máca odchází - (18.5.2011)

!!!POZOR!!! Koncem tohoto roku odchází z TORTHARRY kytarista Máca. Touto informací začínáme oficiálně hledat zručného kytaristu se 100% přístupem k muzice!!! V případě vážného zájmu pište na e-mail: maca78@seznam.cz, heatley@tortharry.com nebo prostřednictvím mailu na Facebooku (Máca Tortharry nebo Dan Tortharry). Ideální by bylo, kdyby byl daný zájemce z Královéhradeckého kraje.


Death/grind massacre tour 2011

Tortharry, Disfigured Corpse, Isacaarum, Poppy Seed Grinder


Nové CD Beneath - (22.11.2010)


U vydavatelství Metalgate vyšlo ve formě digipacku a LP 7. řadové album BENEATH. Nové studio, nový design a nový vydavatel! Toto vše spojuje TORTHARRY s novým, v pořadí již sedmým CD, které se natočilo v průběhu července 2010 ve studiu Šopa. Tvorba i samotná produkce proběhla pod taktovkou členů TORTHARRY, o design se postaral Hadgi ze spřízněné kapely DISFIGURED CORPSE a texty zajišťuje opět dvorní textař Unseen. Tou největší novinkou je bezpochyby nový vydavatel. TORTHARRY ukončili spolupráci s rakouským labelem Noisehead Records a zároveň již podepsali vydání nového CD u společnosti Metal Gate.


Koncert s Derrickem Greenem - (5.10.2010)

5.10.2010 Jsme odehráli nezapomenutelné vystoupení s DERRICKEM GREENEM (Sepultura) v legendární pražské putice "Na Slamníku". Koncert proběhl k příležitosti 50. výročí narozenin Zdeňka Poledníka (tchána Derricka). Fotky z této akce jsou v našem archivu. Je nám velkou ctí podělit se o tuto novinku a raritu na CZ scéně v této oblasti hudby. Zcela určitě toto vystoupení nebylo poslední ......

!!! Fotky z této akce jsou ve foto albu !!!


A Tribute To Debustrol - (24.7.2010)

Zajímavý nápad se zrodil v Herdronově hlavě vydavatele magazínu Pařát. V srpnovém čísle tohoto časopisu se objeví jako příloha CD nazvané "Tribute to Debustrol", tedy věnované této české metalové legendě. I my jsme byli vydavatelem osloveni o natočení jedné skladby, což nás velice potěšilo. Vybrali jsme si úvodní věc z prvního CD, skladbu "Krvavá práce". Byla natočena začátkem července 2010 ve studiu "Půltón" ve Velkém Poříčí, kde proběhl mix i mastering. Na kompilaci se objeví celkem 15 skladeb od mnoha známých i méně známých českých kapel, jeho součástí bude rozsáhlý booklet a k CD bude vydána i speciální edice merchandise. Kdo by měl zájem objednat si triko nebo mikinu, může tak učinit přímo přes nás, ale do termínu 2.8.2010 nejpozději. Těšte se na tuto zajímavou kompilaci a určitě se každý stavte v jakémkoli novinovém stánku, kde časopis určitě seženete. V prodeji bude od 17.8.2010 a premiérově bude i v prodeji na Brutal Assault v Jaroměři již od 12.8.2010. Bližší informace na www.paratmagazine.com


Info o natáčení 7. CD TORTHARRY. - (19.7.2010)

Ve dnech 11. – 17. 7. 2010 jsme v Lipově ve studiu Šopa nahrávali naše již 7. CD.
Natáčení probíhalo za ukrutných veder. Celý týden bylo venku slunné počasí a teploměr vystoupal denně ke 35 stupňům celsia! Když si k tomu představíte, že při natáčení se v režii vzduch téměř nepohnul, byly podmínky opravdu dost těžké, ale díky naprosto profesionálnímu pracovnímu nasazení Standy Valáška, stejně jako 100% odhodlání všech členů kapely bylo CD natočeno téměř celé. V tuto chvíli nám chybí pouze sóla a případné úpravy vokálů. Teď si moc rádi počkáme na mix, na kterém právě v těchto dnech Standa pracuje a budeme déle řešit případné zvukové nedostatky tak, aby se vám výsledná nahrávka líbila co možná nejvíce.

Za TORTHARRY
Dan


Nové CD - (13.4.2010)

Nové CD, nové studio, nový design a nový vydavatel! Toto vše spojuje TORTHARRY s nově chystaným, v pořadí již sedmým CD, které se bude natáčet v průběhu července tohoto roku ve studiu Šopa. Tvorba i samotná produkce proběhne pod taktovkou členů TORTHARRY, o design se postará Hadgi ze spřízněné kapely DISFIGURED CORPSE a texty zajišťuje opět dvorní textař Unseen. Tou největší novinkou je bezpochyby nový vydavatel. TORTHARRY v nejbližších dnech ukončí spolupráci s rakouským labelem Noisehead Records a zároveň se již dohodli na podmínkách vydání nového CD u společnosti Metal Gate. Termín vydání bude upřesněn později, ale předběžně byl vydavatelem stanoven na konec listopadu 2010.


PF 2010 - (1.1.2010)

Zdar všem v novém roce 2010. Přijde mi to jako opravdu nedávno, kdy jsem za Tortharry psal podobné přání pro rock 2009. A je to tady zase. 2010!
Nejdříve bych se rád vrátil k minulému rocku. Odehráli jsme 44 koncertů a když k tomu napočítám naši volnočasovou aktivitu v podobě Czech Sepultura revival, dostávám se na číslo 68. Myslím si že v době, kdy se mnoho médií a lidí ohání slovem krize, je to dost pozitivní ukazatel. Jsme moc rádi, že jsme mohli odehrát tolik koncertů po ČR a několik i v zahraničí. Děkujeme pořadatelům za zájem o Tortharry a doufáme, že jsme vás nikdy nezklamali.
V roce 2009 jsme se také rozhodli uspořádat nový festival, který jsme pojmenovali Czech Death Fest. Festival, který by umožnoval nejlepším českým kapelám zahrát si na větší akci na kvalitní aparát aniž by někoho museli přemlouvat, aby si tam vůbec někdy mohli zahrát. Příkladem nechť nám je Brutal Assault. Festival, který jsme dlouhá léta pomáhali podporovat nejen svoji účastí, ale i nazvučením pódia B za opravdu přátelské peníze. Uběhlo pár let, tento festival je jedním z nejznámějších v Evropě a my už si tam X let nezahráli. Několikrát jsme naši účast pořadatelům samozřejmě nabízeli, ale zájem nebyl. Věřil jsem, že se to třeba změní, když se festival přestěhoval tady k nám do regionu... Omyl. Tortharry tam hrát asi nebudou. Stejně jako naprostá většina čských kapel. Jelikož nás nebaví lézt někomu do různých nevábných otvorů, musíme se smířit s tím, že si tam patrně jen tak nezahrajeme. I proto také vznikl nápad na Czech Death Fest. Festival pořádaný speciálně pro dobré a poctivé pracující české kapely, které si takové hraní prostě a jednoduše zaslouží. Byl to docela velký risk. V době „krize“ rozjíždět jeden z mnoha dalších metalových festivalů a zvláště když jsme mohli vidět, jak na menší festivaly skoro vůbec nechodí lidi. Ale nemá smysl řešit, zda to vyjde nebo ne. Prostě jsme se rozhodli ho udělat a za sebe si myslím, že se prostě povedl, samozřejmě pominu-li finanční prodělek. Areál na Broďáku je krásný, zázemí pro kapely a fanoušky také, ceny jídel a pití byly velmi přijatelné, hygiena je zde skvěle vyřešena, nehledě na možnost koupání. V červnu 2010 se na vás proto těšíme na 2. ročníku CDF!!!
Mně osobně se v roce 2009 podařilo dostat nabídku na firemního hráče dvou skvělých kytarových aparatur a to Diezel a Laboga. Nikdy bych nevěřil, že bych na tyto aparáty mohl hrát, natož že bych mohl být právoplatnou součástí těchto firem nesmírně moc si toho vážím!!!
Zároveň vám tyto aparatury můžu sehnat za opravdu bezkonkurenční ceny a ve velmi krátké dodací lhůtě! Kdo by tedy měl zájem, může se na mě obrátit. Rád vám poradím.
Dále se mi podařilo zakoupit 2 originální kytary přímo od Kerryho Kinga ze Slayer!!! O tom se mi nezdálo ani omylem. A je to tady! Tu druhou ještě nikdo neviděl, protože mi přišla po Vánocích. Ale hned na první akci jede na koncert se mnou takže... :-)
Nejen z tohoto pohledu musím rock 2009 hodnotit pozitivně a budu s napětím očekávat, co nám přinese rock 2010.
Zde uvádím je pár potvrzených akcí: Několik akcí v zahraničí, četné koncertování po ČR a v neposlední řadě v červenci natáčení 7. CD Tortharry, na což se strašně moc těším.
Na závěr bych chtěl poděkovat celému teamu Tortharry, nejen svým spoluhráčům Martinovi, Mácovi a Pantherovi, ale také managerovi Gorovi, web masterovi Joskovi, řidiči Zdeňkovi, zvukaři Davidovi, textaři Štefanovi, našim rodinám a v neposlední řadě všem vám, kteří nás chodíte podporovat na naše koncerty. Doufáme, že vás bude v roce 2010 ještě o něco více. Moc si vás vážíme a děkujeme za vaši přízeň!!!

S pozdravem a přáním všeho nejlepšího do nového rocku 2010

Dan „Heatley“ Pavlík<<- Novější články Starší články ->>

str. 3

 Poslední aktualizace: 15.06.2021, 15:22


© Tortharry - powered by gogo - webmaster@tortharry.cz

NAVRCHOLU.cz