Tortharry Death Metal
MetalGate Tortharry na Facebook Tortharry na YouTube Tortharry on Myspace Tortharry na Bandzone
Kontakt

Luboš Gorgan
Mobil: 777 839 805
E-mail: tortharry@seznam.cz
Czech Death Fest

<<< Předchozí díl Další díl >>>

Část 3 kapitola 22 – Kravál až v Tanvaldu
KRAVÁL AŽ V TANVALDU.

Na festival dorazily přes dvě stovky metlošů, kteří ovšem ihned zasedli k pivu a buřtům v příjemném prostředí letního odpoledne v parku. Jedna z prvních kapel na ně hulákala „metal k pivu a vínu, to jsem eště neviděl, pojďte kurňa pařit“. Z krásného odpoledne se stal horský chladný večer a tak daleko větší grády měly sety, odehrané v sále. Téměř magické bylo vystoupení ostravského Hyperionu, který svými violoncelly rozdováděl diváky, až jsme měli obavy o zdraví sálu.

Akce neunikla ani pozornosti úřadů. Již na začátku se dostavila kriminálka z Jablonce, že jde monitorovat ty satanisty, co se tam mají sejít. Když viděli, jak tam všichni spořádaně papají buřty a zapíjejí je pivem, svoji účast odpískali. Vzápětí dorazil zástupce OSY a velmi se podivoval, že po něm chceme nějaký průkaz. Pak se podivil ještě víc, že akce je nahlášená a se slovy „kravál tedy nemusim“ se odporoučel. Nejvstřícněji k nám přistoupilo město Smržovka, čelní představitelé byli na akci od začátku a celkem se jim tam líbilo.

Parkhotel je na kopci pěkně uprostřed Smržovky. Na dohled nejsou skoro žádné domy, ovšem v mrazivém večerním vzduchu se metal pěkně nesl. Dopoledne jsme se loučili s představiteli Smržovky a opatrně jsme sondovali, zda je možné napřesrok akci opakovat, neb se nám tam líbilo. Dostalo se nám diplomatické odpovědi, že kromě několika stížností místních (na které jsou ostatně zvyklí) si tentokráte stěžovali na noční kravál také z okolních obcí a také až z Tanvaldu, takže bychom si měli najít nějaké odlehlejší místo.

V recenzích jsme pak byli pochváleni za výbornou dramaturgii a organizaci, za přítomnost opravdické hospody a za možnost ulevit si na opravdových zděných záchodech. Překvapivě toto kritérium se pro nás stalo do budoucna důležité při výběru míst pro konání venkovních akcí.

Píše se rok 2008.

<<< Předchozí díl Další díl >>>


 Poslední aktualizace: 15.06.2021, 15:22

Počet návštěv:255594


© Tortharry - powered by gogo - webmaster@tortharry.cz

NAVRCHOLU.cz


České kapely.cz - Nabízej a nakupuj českou hudbu