Tortharry Death Metal
MetalGate Tortharry na Facebook Tortharry na YouTube Tortharry on Myspace Tortharry na Bandzone
Kontakt

Luboš Gorgan
Mobil: 777 839 805
E-mail: tortharry@seznam.cz
Czech Death Fest

<<< Předchozí díl Další díl >>>

Část 1 kapitola 4 - Harýci z dortu
JAK SE KE JMÉNU PŘIŠLO A TORTHARRY DĚJINY DEATH METÁÁÁLU ZAČALI PSÁT.

Vojna zdárně utekla, Martin s Králíkem rodiny si zakládají a kapela se do garáže vrací, kde tvrdě kluci makají, první garážové demonahrávky zaznamenávají na kotoučový stereo magič (kopie první demokazety pořizoval Martin na svém dvojitém kazeťáku zv. „dvojče“ a po zhruba 300-sté kopii ho úplně odrovnal) a o pořádném megastárovském jménu kapely přemýšlejí. Imago je dávno mrtvý, Exekutor už jeden existuje, prostě to chce něco originálního.

Na jedné z mnoha tanečních zábav ve Velkém Dřevíči si hoši dlouho do noci s názvem hlavu lámou až dochází na zoufalé myšlenky alá TORTURA a podobné kraviny. Kdeže by je napadlo, že toto slovo základ jménu položí. Hoši jsou tak nalitý, jazyky pletoucí a motající, až z někoho vypadne zkomolenina největší, něco jako T-o-r-t-a-r-y.

„Chlapi to není zas tak špatný, ale víc světově by to mělo vypadat a musíme to jméno přitvrdit, když muziku tvrdíme a death metaáálu se chceme věnovat, budeme se tedy T O R T H A R R Y jmenovat“.

Bohužel hned od začátku se toto jméno mohlo jevit jako trochu riskantní a to zejména z důvodu, že s Německem a Rakouskem sousedíme, kde samozřejmě muselo dojít ke zkomolení názvu na Tort - Harry. Takže vítej u nás v Německu ty dortový Harýku. Tato škodolibá přezdívka nás pěkně srala, ale němečtí kamarádi nás takto několikrát pojmenovali a se slávou na plakáty dali.

Píše se rok 1991.

<<< Předchozí díl Další díl >>>


 Poslední aktualizace: 15.06.2021, 15:22

Počet návštěv:269119


© Tortharry - powered by gogo - webmaster@tortharry.cz

NAVRCHOLU.cz


České kapely.cz - Nabízej a nakupuj českou hudbu